Nowy system HST

Nowy system HST 82,5 mm oparty o platformę S 9000

Podwyższona izolacja cieplna odgrywa kluczową rolę również w elementach przesuwnych. Dlatego też popularne w systemach okiennych 2-komorowe pakiety szybowe coraz częściej stosowane są w wielkogabarytowych elementach przesuwnych. Stworzony przez GEALAN nowy system drzwi przesuwnych HST S 9000 wyposażony jest w przystosowane do szerokich pakietów szybowych skrzydło o głębokości 82,5 mm i jest istotnym uzupełnieniem platformy S 9000.

Możliwość dodatkowej izolacji cieplnej

W zależności od potrzeb istnieje możliwość, aby w ramach systemu HST S 9000 dodatkowo podwyższyć izolację cieplną. W standardowym wariancie (bez elementów dodatkowych) system HST S 9000 osiąga bardzo dobry współczynnik izolacji cieplnej równy Uf = 1,3 W/m2K. Jest to efekt starannie przemyślanej, dopracowanej w najdrobniejszych szczegółach konstrukcji całego systemu. Innowacyjna 5-cio komorowa konstrukcja ramy systemu HST S 9000 obejmuje 3 obszerne komory. Ułożenie wzmocnień stalowych w dwóch skrajnych komorach skutecznie izoluje je od siebie. Stworzone przez GEALAN i sprawdzone w innych systemach innowacyjne technologie takie jak STV® czy IKD® mogą być efektywnie wykorzystane również tutaj. Np. po wprowadzeniu piany IKD® w środkową komorę można istotnie podnieść izolację cieplną. Modułowa konstrukcja systemu HST S 9000 umożliwia budowę drzwi przesuwnych w standardowym wariancie izolacji cieplnej oraz wersji o podwyższonej izolacji. Oba warianty są możliwe do osiągnięcia w prosty i nieskomplikowany sposób.

 

Przemyślane szczegóły

Widoczna część ramy ma wysokość 65 mm, dzięki czemu prowadnice do rolet można montować bez konieczności dokładania dodatkowych profili poszerzających. Ponadto z systemem HST S 9000 kompatybilne są poszerzenia o głębokości 74 mm jak również 82,5 mm. Zatem cały system przystosowany jest do spełniania różnorodnych wymagań klientów. Przemyślana budowa 5-cio komorowego skrzydła o wysokości lica 100 mm również wpływa na podniesienie izolacji cieplnej. Z uwagi na coraz częściej montowane pakiety 3-szybowe zaprojektowano specjalne, dodatkowe ścianki w obrębie rowka okuciowego. System HST S 9000 przystosowany jest do montażu pakietów szybowych o głębokości 52 mm a przy zastosowaniu taśmy STV® o głębokości 54 mm. Dzięki ekstrudowanym uszczelkom oraz przemyślanej konstrukcji stali zoptymalizowany został proces i czas obróbki. Przyczynia się do tego również sprytny system zaklipsowywania elementów dodatkowych.

Innowacyjny wariant design

Dla osób, dla których maksymalne doświetlenie pomieszczeń jest szczególnie ważne GEALAN stworzył specjalną wersję HST S 9000 design. W rozwiązaniu tym zwykłe skrzydło w segmencie nieruchomym zastąpione jest profilem oszklonym, którego szerokość lica w porównaniu z normalnym skrzydłem zredukowana jest aż o ponad 50%. Zwiększa to udział szyby oraz przenikanie światła do wnętrza. Podczas gdy w wersji klasycznej element nieruchomy zbudowany jest ze standardowego profilu skrzydła, obniżony profil oszklony w wersji design w segmencie nieruchomym jest bardzo stabilnie zaklipsowany do ramy. Szklenie tego elementu przebiega w sposób tradycyjny, ponieważ wrąb jest identyczny jak w pozostałych elementach platformy S 9000 i pasują tu wszystkie listwy systemowe. Możliwe jest zatem szklenie pakietami o grubości do 52 mm. Współczynnik izolacji cieplnej wersji design jest niemal identyczny jak w wersji klasycznej i nie ma tu żadnych dodatkowych ograniczeń wymiarowych. Obowiązują te same maksymalne wymiary skrzydeł co w wersji klasycznej.

 

Bogata paleta kolorystyczna

System HST S 9000 dostępny jest w różnorodnych wariantach wykończenia. W klasycznej wersji białej, w bogatej palecie oklein jednolitych gładkich oraz o strukturze drewnopodobnej a także w unikalnej technologii acrylcolor. W ramach platformy S 9000 obowiązuje poszerzona paleta 8-śmiu kolorów acrylcolor a elementy wykonane w tej technologii charakteryzują się wyjątkową trwałością. Dla osób chcących uzyskać efekt aluminium przeznaczony jest system nakładek aluminiowych, które można malować proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.